sq
Vushtrri
Vushtrri
Skopje (North Macedonia
Ferizaj 1
Ferizaj 2
Ferizaj 3
Ferizaj 4 (Bibaj)
Çagllavice
Lipjan 1
Lipjan 2
Fushë Kosovë
Komoran 1
Komoran 2
Prizren 1
Prizren 2
Mitrovicë
Shkabaj
Podujevë
Gjilan
Gjakovë
Pejë
Hajvali
Kalabri
Viti
Deponia Bablak
Drejtoria
Pika : 049 999 684 - Restoranti : 045 666 108 E hëne - E diel 24/7 Rr. Ana Lin, Vushtrri
Pika : +389 71 229 521 - Restoranti : +389 71 229 510 E hëne - E diel 24/7 Kachanik Road, Skopje, North Macedonia
Pika : 049 780 009 - Restoranti : 044 666 999 E hëne - E diel 24/7 Fsh. Talinoc i Muhaxherëve, Magj. Ferizaj-Prishtine
Pika : 049 188 444 - Restoranti : 044 105 505 E hëne - E diel 24/7 Rr. Brahim Ademi
Pika : 049 153 999 - Restoranti : 044 190 666 E hëne - E diel 24/7 Rr. Driton Islami
Pika : 049 949 666 - Restoranti : 044 571 666 E hëne - E diel 24/7 Magj. Ferizaj Gjilan, Fshati i Vjetër
Pika : 049 628 888 - Restoranti : 044 121 333 E hëne - E diel 24/7 Fsh. Preoc, Magj. Prishtine-Ferizaj
Pika : 049 432 000 - Restoranti : 044 101 999 E hëne - E diel 24/7 Magj. Ferizaj-Prishtine, Llapnaselle
Pika : 049 780 025 - Restoranti : 044 109 099 E hëne - E diel 24/7 Magj. Prishtine-Ferizaj, Llapnaselle
Pika : 049 152 333 - Restoranti : 049 341 111 E hëne - E diel 24/7 Bresje, Fushe Kosovë
Pika : 049 153 555 - Restoranti : 044 106 606 E hëne - E diel 24/7 Komoran, Drenas
Pika : 049 999 680 - Restoranti : 045 666 107 E hëne - E diel 24/7 Llapushnik, Drenas
Pika : 049 153 666 - Restoranti : 044 140 333 E hëne - E diel 24/7 Rr. e Tiranës, Zona Industriale
Pika : 049 153 777 - Restoranti : 044 990 019 E hëne - E diel 24/7 Rr. Uke Bytyqi, Prizren
Pika : 049 152 444 - Restoranti : 044 170 666 E hëne - E diel 24/7 Fsh. Shupkovc, Magj. Prishtine-Mitrovicë
Pika : 049 949 555 - Restoranti : 044 522 111 E hëne - E diel 24/7 Fsh. Shkabaj, Magj. Prishtinë-Mitrovicë
Pika : 049 949 333 - Restoranti : 044 666 135 E hëne - E diel 24/7 Fsh. Llapashtice e Poshtme, Magj. Podujevë-Prishtinë
Pika : 049 154 999 - Restoranti : 044 408 888 E hëne - E diel 24/7 Fsh. Shillovë
Pika : 049 949 898 - Restoranti : 044 500 185 E hëne - E diel 24/7 Rruga e Prizrenit
Pika : 049 949 444 - Restoranti : 044 666 143 E hëne - E diel 24/7 Rr. Zahir Pajaziti
Pika : 049 564 444 - Restoranti : 044 500 183 E hëne - E diel 24/7 Rruga e Gjilanit
Pika : 049 949 899 - Restoranti : 044 500 184 E hëne - E diel 24/7 Kalabri
Pika : 049 192 777 - Restoranti : 044 108 222 E hëne - E diel 24/7 Rr. Rexhep Bislimi, Viti
049 780 022 E hëne - E shtune, 07:00 - 19:00 Fsh. Bablak
+383 38 777 777 E hëne - E premte, 08:00 - 16:00 Fsh. Preoc, Magj. Prishtinë-Ferizaj, Çagllavicë
Çertifikuar
ISO 9001
Çertifikuar
ISO -14001
Më e mira
1# në Kosovë
Mëso më shumë

HIB Petrol bëhet mbështetës zyrtar i Komitetit Olimpik të Kosovës

Prishtinë, 10 tetor 2019.

– Korporata HIB në një konferencë të përbashkët për media me Komitetin Olimpik të Kosovës (KOK), sot ka njoftuar se kanë arritur marrëveshje bashkëpunimi me KOK, e cila nënkupton mbështetjen financiare të korporatës më të madhe kosovare ndaj sportistëve të cilët janë pjesë e komitetit olimpik.

“Sot kemi kënaqësinë dhe privilegjin të ju njoftojmë se Korporata HIB, përkatësisht kompanitë tona, HIB Petrol dhe Hotel Emerald do të jenë zyrtarisht mbështetësit e Komitetit Olimpik, dhe sportistëve të cilët kanë përfaqësuar shtetin tonë në nivelet më të larta botërore, dhe kanë fituar medaljet e arta e të argjendta, në shumicën e garave, duke përfshirë edhe Lojërat Olimpike, në të cilat flamuri i Kosovës është ngritur si i pari në botë” ka thënë Hysen Lajqi, drejtor ekzekutiv në HIB Petrol.

“Me këtë mbështetje, ne duam ta përçojmë mesazhin e qartë se korporata jonë do të jetë mbështetëse e pakursyer e sportit dhe të rinjëve që na përfaqësojnë më së miri, në Kosovë, rajon dhe gjithë botën. Si lider i padiskutueshëm i tregut, ne e dijmë rëndësinë e garës dhe shpirtit të fitores, të cilën e kanë edhe sportistët tanë në secilin ballafaqim të tyre me simbolet e shtetit të Kosovës në zemrat e tyre. Ne duam t’i mbështesim kampionët tanë, në të gjitha sportet olimpike, sepse disciplina, puna dhe përpjekjet e tyre të vazhdueshme janë vlerat dhe virytet të cilat ne i kultivojmë në biznesin tonë, çdo ditë. Prandaj ky bashkëpunim dhe mbështetje është kaq e natyrshme për të dyja palët” ka thënë më tej Lajqi.

Në anën tjetër, Besim Hasani, Kryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës, ka thënë se gatishmëria e korporatës HIB për të fuqizuar sportistët kosovarë është lajm shumë i mirë për të gjithë.

“Mbështetja e korporatës HIB ndaj Komitetit Olimpik të Kosovës është lajm shumë i mirë për sportin dhe gjithë sportistët kosovarë, në përgjithësi. Kjo mbështetje është edhe mesazh i qartë për të gjithë sportistët tanë se puna dhe angazhimi i tyre i pandërprerë vlerësohet dhe mbështetet nga të gjithë, e posaçërisht nga bizneset dhe korporatat si HIB, të cilët në industrinë ku ata operojnë janë të parët vazhdimisht” ka thënë Hasani.

Në konferencën e përbashkët, të dyja palët janë zotuar për bashkëpunim afatgjatë dhe krijim të kushteve dhe mundësive të reja për atletët kosovarë.

Aktualisht, HIB është ndër korporatat më të mëdha në vend, e cila ka mbi 1000 të punësuar të rregullt, në njësinë e HIB Petrol dhe hotelit me pesë yje, Emerald.

About the author

Text Widget

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Donec sed odio dui. Etiam porta sem malesuada.

Recent Comments